Events

11122016_premieutdeling-xmasjam2016-sebastianbjerkvik_web_olavstandaltangen_001

XMAS JAM 2016 Resultater

Street AM/Open

1. Richard Tury (Košice, Slovakia) 25 000,-
2. Gard Hvaara (Larvik) 10 000,-
3. Petter Brunvatne (Kristiansand) 5000,-
4. Martin Pek (Praha, Tsjekkia)
5. Johannes Sundby Aukan (Trondheim)
6. Roar Kolnes (Sandnes)
7. Oskar Hjellegjerde (Stjørdal)
8. Aleksander Hagen (Trondheim
9. Fredrik Tangerud (Kristiansand)
10. Marcus Vik (Bærum)

 

 

 

11122016_premieutdeling-xmasjam2016-sebastianbjerkvik_web_olavstandaltangen_007

Street Junior

1. Jonas Carlsson (Kristiansand)
2. Simen Haegeland (Kristiansand)
3. Ask Filling (Tønsberg)
4. Elias Heitmann (Bergen)
5. Mads Joakim Vik (Trondheim)
6. Vetle Ballestad (Trondheim)
7. Daniel Knutzen (Trondheim)
8. Ivar Moe (Trondheim)
9. Erik Stornes Kvalø (Trondheim)
10. Eirik Madsen (Kritiansund)

 

11122016_premieutdeling-xmasjam2016-sebastianbjerkvik_web_olavstandaltangen_006

Street Girls

1. Kristina Westad (Molde) 3000,-
2. Ingrid Lonar (Kragerø) 1500,-
3. Jartrud Marie Åsvold (Bergen) 500,-

 

11122016_premieutdeling-xmasjam2016-sebastianbjerkvik_web_olavstandaltangen_004

Bowl Senior

1. Jonas Bünger (Hundested, Danmark) 5000,-
2. Petter Brunvatne (Kristiansand)
3. Jonas Carlsson (Kristiansand)
4. Bjørn Luke (Bergen)
5. Joakim Ulseth (Stjørdal)
6. Bent Rune Johansen (Trondheim)
7. Emilien Luyton (Valence, Frankrike)

 

11122016_premieutdeling-xmasjam2016-sebastianbjerkvik_web_olavstandaltangen_003

Bowl Junior

1. Simen Haegeland (Kristiansand)
2. Erik Stornes Kvalø (Trondheim)
3. Jonas Hagen (Asker)
4. Ivar Moe (Trondheim)
5. Balder Følke (Trondheim)
6. Jonatan Reijners (Trondheim)
7. Konrad Følke (Trondheim)

 

11122016_premieutdeling-xmasjam2016-sebastianbjerkvik_web_olavstandaltangen_002

Bowl Girls

1. Ingrid Lonar (Kragerø)
2. Kristina Westad (Molde)
3. Ragnhild Pedersen (Ballestad)

 

11122016_premieutdeling-xmasjam2016-sebastianbjerkvik_web_olavstandaltangen_005

DC Best Line Curb Tricks

1. Richard Tury (Košice, Slovakia) 5000,-
Halfcab Kickflip fs. 5.0 Revert ——– Nollie Heelflip bs. Noseslide BigSpin

Spring Cup 2016 bildeserie og resultater

Årets Spring Cup gikk av stabelen lørdag 23 april, med 12 påmeldte lag. Dette er kanskje ikke den helt tradisjonelle skatekonkurransen man er vandt til, men veldig moro er det ihvertfall. Lag på 3 og 3 deltagere møter hverandre i en utslagscup, hvor laginnsats og det å ha det gøy på brett veier like tungt som skatinga. Det premieres også for beste kostyme/lagtema, hvor i år Team »Mario» stakk av med seieren.

Team »Saggy Pants» med Amund Lassesen aka. Lasse Amundsen, Leon Reed-Jenssen og Oskar Hjellegjerde vant selve cupen, foran Team »Beach Boys» med Nicolai Vottali, Jon-Andreas Johansen og Elias Eggen.

(se under for full oversikt over resultater)

Foto: Sebastian S. Bjerkvik

Takk for i år!

SpringCupResultater2016

SpringCup2016_v030

Spring Cup 2016

TSA presenterer Spring Cup 2016

Klassisk lagkonkurranse hvor lag på 3 skatere konkurrerer mot hverandre etter utslagsmetoden.
Dette er en lavterskelkonkurranse med høyt fokus på ha det gøy på skateboard. Dommerne ser spesielt etter originalitet, stil, laginnsats og såklart litt på skateboardskills.

Vinnerlaget får vandrepokalen som kan sees i oppgangen i hallen.
Det premieres også for beste kostyme/lagtema, så vær kreative.
Nøkkelen her er å være litt forberedt.

Velkommen til en artig og litt anerledes skateboardkonkurranse!

11:00 – Hallen åpner og påmelding (gratis)
12:00 – Konkurransestart
17:00 – Premieutdeling

Resultater XMAS JAM 2015

Street AM/Open

  1. Gard Hvaara, 25 000,-
  2. Richie Tury (Slovakia),  10 000,-
  3. Johannes Sundby Aukan, 5000,-  X-Games Kvalikk
  4. Jonathan Drab, X-Games Kvalikk
  5. Daniel Pedersen
  6. Oskar Hjellegjerde
  7. Petter Brunvatne
  8. Delt: Magnus Bonesmo, Fredrik Tangerud, Fredrik Winsents, Even Vatn og Kevin Bækkel

 

Street Senior (16+)

  1. Øyvind Svendsen
  2. Petter Bø
  3. Stig Arild Svendsen Myhr
  4. Filip Rian Kjølås

 

Street Junior (15-)

  1. Jonas Carlsson
  2. Simen Hægeland
  3. Ask Filling
  4. Elliot Sandqvist
  5. Elias Eggen
  6. Lasse Amundsen
  7. Erik Stornes Kvalø
  8. Delt: Jonathan Reijnes, Daniel Wigum, Eirik Madsen Christensen, Gabriel Ellefsen og Aksel Sundby

 

Street Girls

  1. Anna Verpelstad
  2. Ingrid Lonar
  3. Anna Stagrum

 

Bowl Senior (16+)

  1. Kevin Bækkel
  2. Gard Hvaara
  3. Bent Rune Johansen
  4. Joakim Ulseth
  5. Petrus Lannergård
  6. Bjørn Luke
  7. Vi Duc Troung

 

Bowl Junior (15-)

  1. Jonas Carlssen
  2. Petter Brunvatne
  3. Simen Hægeland
  4. Amund Lassesen
  5. Ivar Moe
  6. Eirik Stornes Kvalø
  7. Delt: Anick Batela, Balder Følke, Daniel Gamlem, Jonatan Reijnes, Andor Losen Moholt, Eine Losen Moholt, Martin Nideng

 

Bowl Girls

  1. Ingrid Lonar
  2. Anna Verpelstad
  3. Anna Stagrum
  4. Renate Stangvik

 

XMAS JAM Trick List
#xmasjamtricklist

  1. Highest Wallride – Kevin Bækkel 500,-
  2. Upside Down – Fredrik Tangerud, 50-50 opp og ned railen – 500.-
  3. Over the door – Jonas Carsson, bs.360 – 500,-
  4. On/over the barrier – Magnus Bonesmo,  bs.180 fakie nose grind revert – 500,-
  5. Flip in flip out – Øyvind Svensen, kickflip 5-0 kickflip – 500,-
  6. No comply – Leon Reed Jenssen, no comply fs.180 to 5050 – 500,-
  7. Creative Manual – Peter Sørbø, bs.nose to bs.tail to nosemanual revert – 500,-
  8. Coolest grab – Kevin Bækkel, early grab fs.5-0 – 500,-
  9. Longest curbtrick – Simen Hægeland,  bs.5-0 – 500,-
  10. Trick with body varial – Freddrik Winsents, fakie ollie bodyvarial ned trapp – 500,-